" Sizde ekibimize katılıp , Web sitemizde yazar olmak ister misiniz ?

Araştırmayı seven , bilgi ve becerisine güvenen.

Gönüllü olarak aramıza katılmak isteyen arkadaşlar.
seçeneğine tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. "

Elon MUSK "Gelecekteki Otomobiller , Yapay Zeka ve Hayat Kurtaracak Teknoloji" Hakkında Ne Düşünüyor

Paylasan: Tarih: 19 Mart 2015 Perşembe | 09:04

Başarılı Bir Kariyer ve Örnek Alınacak Bir Girişimcilik Hikayesi "Elon MUSK" diyorki :
---------------------------------------------------------------------------------------------------
'Gelecekte sürücülü otomobiller yasaklanabilir'
Elektrikli otomobil üretimi yapan Tesla şirketinin İcra Kurulu Başkanı Elon Musk sürücüsüz otomobillerin yaygınlaşmasıyla günün birinde geleneksel sürücülü taşıtların yasaklanabileceğini söyledi.

Elon Musk, internet üzerinden ödeme yapan PayPal ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX gibi pekçok yenilikçi projeye girişimci ve kaşif olarak imza atmış bir isim.

Teknoloji sitesi Verge'e verdiği mülakatta Tesla'nın sürücüsüz otomobil piyasasına da gireceğini anlatan Musk "Sürücülük çok tehlikeli birşey. 2 tonluk bir ölüm aracını bir insan sürmemeli." dedi.

Geleneksel otomobillerden sürücüsüz otomobillere geçişin 20 yıl alacağını, zira kullanımda olan tüm otomobillerin değiştirilmesinin çok kapsamlı bir iş olduğunu kaydeden Musk "Otomotiv sanayiinin boyutlarını kabul etmek gerek. 2 milyar otomobil mevcut." dedi.

Tesla şirketi, S model otomobillerine oto-pilot uygulamasını da yerleştirmişti.

Bu sayede otomobiller otomatik olarak şerit değiştirebiliyor ve kendi başına park edebiliyor.
 'Hayat kurtaracak teknoloji'

43 yaşındaki Musk, teknoloji haberleri sitesi VentureBeat'e yaptığı açıklamada ise "Tesla elektrikli otomobillerde önder. Sürücüsüz otomobillerde de lider olacağız. Sürücüsüz otomobil sektöründe çalışmaya meraklı kim varsa, gelin, sizi aramıza alalım. Sürücüsüz otomobiller her yerde kullanılacak ve pek çok insanın hayatı kurtulacak." dedi.

Sürücüsüz otomobillerin insanların kullandığı otomobillerden daha güvenli olduğunu gösteren sağlam veriler bulunduğunu vurgulayan Musk, ancak bu alanda hükümetleri ve ilgili denetçi kurumları ikna etmek gerekeceğini de kabul etti. 

Yapay zeka teknolojisinin getirebileceği tehlikelerElon Musk, sürücüsüz taşıtlar açısından en büyük sınavın hız yapılabilen otoyollar değil, kent sokaklarında saatte 24 ile 80 km. arasında, güvenli şekilde yol alabilmek olduğunu söyledi.

Sürücüsüz otomobillerde temel unsur yapay zeka teknolojisi.Musk, Ekim ayında yapay zekanın gelecekte, diğer alanlarda yaratacağı etkiler hakkındaki kaygılarını dile getirmiş; bu konuda dikkatli bir denetim mekanizması oluşturulmazsa yapay zekanın insanlığın varoluşu açısından en büyük tehdidi oluşturabileceğini söylemişti.

Ancak sürücüsüz otomobillerde yapay zeka teknolojisi kullanılması, Elon Musk'ı pek fazla kaygılandırmıyor.


"Sürücüsüz otomobiller bakımından kaygı duymamıza gerek yok; bu yapay zekanın daha dar bir alanı. Asansör gibi birşey bu iş. Eskiden asansörü çalıştıran kişiler vardı. Sonradan asansörleri bulunduğunuz kata indirip çıkaran basit bir devre kuruldu ve asansörler otomatikleşti. Otomobil de aynen böyle olacak." diyor.

Bu alanda kaygı yaratan bir noktaysa, sürücüsüz otomobillerin bilgisayar korsanlarının hedefi olması. Tesla şirketi gelecekte bu konuda sorunlar yaşamamak için güvenlik teknolojilerine yatırım yapıldığını kaydediyor.

Kaynak: http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2015/03/150319_surucusuz_otomobil
Bu konuyu paylas :

0 yorum:

Yorumunuzu Yazmadan Önce Aşağıdan Yorum Kurallarını Okumanızı Tavsiye Ederiz. Kurallara Uymayan Yorumlar Yayınlanmicaktır... Saygılar

-Yorum Kuralları-
1-Yorumlarınız Konuyla Alakalı Olsun
2-Kötü İçerikli,Küfür,Ahlak Dışı veya Size Yakışmayan Kelimeler Kullanmayınız
3-Yazım Kurallarına Uygun Okunaklı ve Açıklayıcı Yorumlar Yazmanızı Umuyoruz
4-Sitemizde Yazılan Yorumlardan Site Yöneticilerimiz ve Sitemiz Kesinlikle Sorumlu Değildir... Yorumların Tamamı Yorumu Yazan Kişilerce Yayınlandığı için Mesuliyet Kabul Edilmemektedir.
****=Surç-u Lisan Ettiysek Af Ola=****
Sitemizde Sizi Ağırladığımız İçin Çok Büyük Bir Kıvanç ve Mutluluk Duymaktayız...
Bizimle Olduğunuz için Teşekkürler (Otomotiv Mühendisleri Ekibi...)

 
Support : Creating Website TOMO | TOMDER | Automotive Design
Copyright © 2012 - 2015 Otomotiv Mühendisliği © 2020 - Her Hakki Saklidir
Template Renewal by Alican Sirin Published by Facebook Group
Proudly powered by :Google | Blogger