" Sizde ekibimize katılıp , Web sitemizde yazar olmak ister misiniz ?

Araştırmayı seven , bilgi ve becerisine güvenen.

Gönüllü olarak aramıza katılmak isteyen arkadaşlar.
seçeneğine tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. "

"Dünya Otomotiv Konferansı ve Fuarı" Hakkında Detaylı Bilgi - Basın Bülteni 07.11.2015

Paylasan: Tarih: 8 Kasım 2015 Pazar | 04:13

BASIN BÜLTENİ - 07.11.2015

WORLD AUTOMOTIVE CONFERENCE & EXHIBITION IN TURKEY | 25-­26 KASIM


LOJİSTİK VE AR-­‐GE YÖNETİCİLERİ 

‘’DÜNYA OTOMOTİV KONFERANSI VE FUARI’' 

İÇİN BİR ARAYA GELİYOR


Türkiye otomotiv sektörünün üretim ve ihracat liderlerinden Ford Otosan ve Tofaş başta olmak üzere Ar-Ge ve Lojistik yöneticileri sektördeki gelişmeleri uluslararası arenada masaya yatırmak adına 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde Türkiye’de Otomotiv Konferansı ve Fuarı’nda bir araya geliyor.

Dünya Otomotiv Konferansı Türkiye'de

Sektörden Gelişmeler

OSD Otomotiv Sanayii Derneği Genel Sekreteri Osman Sever başkanlığında İstanbul Silence Otel ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ve iki gün sürecek konferans; Ulaştırma ve Sanayi Bakanlıklarından açılış konuşmaları ile güne başlayacaktır. YASED Uluslararası Yatırımcılar Derneği Başkanı ve Shell Türkiye Ülke Başkanı Ahmet Erdem’in konuşmasını takiben konferans Gümüş Sponsoru Actecon’u temsilen Avukat Sinem Uğur, Coşkunöz Holding CEO’su Emin Ataç, İnci Holding CEO’su Hakan Göral, Aktaş Holding CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol ile devam edecek ve Dünya Bankası iştiraki IFC Bank’ı temsilen Rusya’dan Kristina Turilova ile sabah oturumu tamamlanacaktır.

Lojistik, Tedarik Zinciri ve Limanlar

Lojistik, tedarik zinciri ve limanlar konularına yoğunlaşacak öğlen arası sonrası konferans Gümüş Sponsoru Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul ile başlayacaktır. Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Kabatepe, Tofaş Genel Müdür Yardımcısı Onur Yalçın, konferans Bronz Sponsoru UbiQ Group Yönetici Müdürü Michel Kilzi, Omsan Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Keçeçioğlu ardından Autoport / Arkas Holding Liman ve Terminal Hizmetleri Grup Başkan Yardımcısı Özgür Kalelioğlu, Borusan Lojistik Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Dölen ve Yılport Gemlik Genel Müdür Antonio Barbara ile sona erecektir.

Elektrikli Araç ve Batarya Teknolojileri

İkinci gün Dünya Otomotiv Konferansı Altın Sponsoru Bozankaya’yı temsilen Elektrikli Araçlar Proje Koordinatörü Emrah Dal’ın Elektrikli Otobüs-Bataryalı otobüs hakkındaki sunumu ile başlayacaktır. Aselsan, Temsa, Altınay firmalarının yerli elektrikli otobüs projeleri hakkında ortak sunumu ardından Hexagon Studio Yönetici Müdürü Tolga Kaan Doğancıoğlu, Derindere Motorlu Araçlar Yönetim Kurulu Başkanı Önder Yol ve Çukurova Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Kadir Aydın ile oturum oturum sonra erecektir.

Sürücüsüz Araçlar, Connectivity, Hafif Araç Teknolojileri ve Emisyon

Günün son oturumu Ford Otosan Genel Müdür Yardımcısı Ernur Mutlu, Bosch Mobilite Çözümleri İlk Donanım Satış Direktörü Gökhan Tunçdöken, Tofaş Ürün Mühendisliği Direktörü Enrico Gobetto, Okan Üniversitesi Araştırma ve Proje Geliştirme Direktörü Prof. Orhan B. Alankuş ile başlayacaktır. Ardından konularda global gelişmeleri paylaşacak olan Almayna EY Otomotiv Sektör Lideri Peter Fuss, QMIC Katar AR&GE Ürün Müdürü Dr. Hamid Menouar, Almanya AlixPartners Direktörü Maximilian Coqui ile gün sonra erecektir.

Otomotiv Test Fuarı

Dünya Otomotiv Konferansı katılımcılarının aynı zamanda eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek Otomotiv Test Fuarını ziyaret etme fırsatı da olacaktır.

1896 Henry Ford’un İlk Otomobili El Yapımı Benzinli Replikası Gösterimde

Henry Ford’un 1896 yılında yaptığı ve şuan Amerika Ford müzesinde bulunan ilk otomobilinin replikası Dünya Otomotiv Konferansı Fuar alanında sergilenecektir. Şuan Türkiye’de hiçbir müze veya koleksiyoncuda bulunmayan bu otomotiv, gerçeğinin 3/4 ölçeğinde benzinle çalışan replikasıdır.

Katılımcılar Hakkında

Londra merkezli Worldwide Partnerships firması tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen organizasyona Türkiye dışında Almanya, İtalya, İran, Rusya, Qatar, İngiltere gibi ülkelerden 200 kişi üzerinde üst düzey katılım beklenmektedir.

-World Wide PartnerShips-


Worldwide Partnerships Hakkında

Worldwide Partnerships, Avrupa ve Türkiye’de bilgilendirici seminer/ konferanslar düzenleyerek gerçek iş zorluklarını, gelecek fırsatlarını keşfetmeye ve paylaşmaya imkan tanıyan tartışma, müzakere ve network ortamı sağlayan Londra merkezli bir organizasyon firmasıdır. 2014 yılından bu yana da yılda bir defa olmak üzere ‘Türkiye’de Dünya Otomotiv Konferansı’ etkinliğini yürüten isimdir.

Bilgi için:

Worldwide Partnerships London
Tel: +44 7449775506 | +44 203 289 5003
Avşar Kazmaz , Halkla İlişkiler Sorumlusu, avsar.kazmaz@wwpartnerships.com

Worldwide Partnerships Ltd.
25 Chedworth House, West Green Road
London, N15 5EH, United Kingdom
Telefon: +44 203 289 5003
Web: www.worldwidepartnerships.com


Konuk Yazar: Avşar KAZMAZ
Bu konuyu paylas :

0 yorum:

Yorumunuzu Yazmadan Önce Aşağıdan Yorum Kurallarını Okumanızı Tavsiye Ederiz. Kurallara Uymayan Yorumlar Yayınlanmicaktır... Saygılar

-Yorum Kuralları-
1-Yorumlarınız Konuyla Alakalı Olsun
2-Kötü İçerikli,Küfür,Ahlak Dışı veya Size Yakışmayan Kelimeler Kullanmayınız
3-Yazım Kurallarına Uygun Okunaklı ve Açıklayıcı Yorumlar Yazmanızı Umuyoruz
4-Sitemizde Yazılan Yorumlardan Site Yöneticilerimiz ve Sitemiz Kesinlikle Sorumlu Değildir... Yorumların Tamamı Yorumu Yazan Kişilerce Yayınlandığı için Mesuliyet Kabul Edilmemektedir.
****=Surç-u Lisan Ettiysek Af Ola=****
Sitemizde Sizi Ağırladığımız İçin Çok Büyük Bir Kıvanç ve Mutluluk Duymaktayız...
Bizimle Olduğunuz için Teşekkürler (Otomotiv Mühendisleri Ekibi...)

 
Support : Creating Website TOMO | TOMDER | Automotive Design
Copyright © 2012 - 2015 Otomotiv Mühendisliği © 2020 - Her Hakki Saklidir
Template Renewal by Alican Sirin Published by Facebook Group
Proudly powered by :Google | Blogger