" Sizde ekibimize katılıp , Web sitemizde yazar olmak ister misiniz ?

Araştırmayı seven , bilgi ve becerisine güvenen.

Gönüllü olarak aramıza katılmak isteyen arkadaşlar.
seçeneğine tıklayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz. "

Telif Hakki Politikasi-Telif Hakki (Copyright)-Telif Hakkı Politikası


www.otomotivmuhendisligi.org sitesi Telif Hakları Genel Müdürlüğü, 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca aşağıdaki telif hakkı ihlali politikasını benimsemiştir.

www.otomotivmuhendisligi.org eser,telif ve fikri mülkiyet haklarını çok ciddiye almaktadır..

 Bu blog sitemizin politikasıdır:

-Telif Hakkı Politikası-

İyi niyetle yapılmış olsa da farkında olmadan veyahut kaynağını bilmediğimiz üçüncü şahısların mülkiyet haklarını ihlal edecek bir malzeme içerebilecek konu (resim,müzik,video,yazı,program,yorum,içerik v.s.) ile karşılaştığınızda bunu iletişim kanallarımız aracılığı ile bize bildirmeniz durumunda "Uyar/Kaldır" prensibine dayanarak , bahsi geçen konunun link adresi ile beraber içerik hakkında birinci derecen söz sahibi olduğunuzu veyahut buna vekalet edildiğinizi beyan edecek resmi belgelerinizi , isim-soyisim , telefon numaranız ve e-posta adresiniz ile bize bildirmeniz ve verilerin doğruluğunun ispatlanması durumunda gereğini ivedilikle yerine getireceğimizi taahüt ederiz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Yukarıda izah ettiğimiz telif ve mülkiyet hakları ile ilgili uyar/kaldır prensibimizin işlem prosedürleri detaylı açıklaması aşağıda belirtilmiştir. 

Lütfen okuyunuz.!Telif hakkı ihlalleri Raporlama Prosedürü:www.otomotivmuhendisligi.org hizmeti üzerinden erişilen içeriğin telif hakkınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız lütfen iddia ettiğiniz telif hakkını şu bilgileri de içerecek şekilde aşağıda yer alan İçerik Koordinatörü Temsilcimize gönderin 
(Bu gereksinimleri onaylamak için avukatınıza danışın ya da FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU ( http://mevzuat.meb.gov.tr/html/7981_5846.html) 5846 maddesine göz atın. Ayrıca http://www.telifhaklari.gov.tr resmi sitesinden de gerekli bilgileri edininiz.):
-Telif Hakki Prodesurleri-

1) İhlal edildiği iddia edilen telif hakkının sahibi adına hareket etmeye yetkili kişinin fiziksel veya elektronik imzası;

2) İhlal edilmiş olduğu iddia edilen mülkiyet hakkı olan çalışmaların tanımlanması

3) İhlal edilmekte olduğu ya da ihlal eylemine maruz kalındığı iddia edilen ve kaldırılmış ya da erişimi oluşturulamamış ve materyalin konumunu belirlemek (Örn:link adresi) için www.otomotivmuhendisligi.org'a izin verilmesi için uygun, yeterli bilgi olan materyalin tanımlanması. Lütfen ihlal edilen materyal için bildirinizi iletirken IP adresinizi ve GMT zaman diliminizi ekleyin.

4) Bildirim amaçlı kullanılacak olan adres, telefon numarası iletişim bilgisi ve yanıtlama amaçlı bir dönüş e-postası;

5) Bildirimde bulunan tarafın , materyalin şikayette belirtilen şekilde kullanımının telif hakkı sahibi, onun temsilcisi veya kanun tarafından yasaklandığına iyi niyetle inandığına dair beyan;

6) Bildirimdeki bilgilerin doğru olduğuna ve kanuni yaptırımlara tabi olmak kaydıyla, bildirimde bulunan tarafın ihlal edildiği iddia edilen telif hakkının sahibi adına hareket etme yetkisine sahip olduğuna dair beyan;

7) DMCA tarafından yasal olarak gerekmese bile, DMCA Bildirim amaçlı e-postanızın konu başlığında "telif hakkı ihlali"ni dahil edin ve gereksiz olarak kategorize edilmeyi önleyin; ve

8) İddia edilen telif hakkı ihlaline dair bildirimi ıslak imza ile imzalayıp aşağıda belirtilen iletişim adreslerimizden birine gönderiniz.

(e-posta adresimiz: www.otomotivmuhendisligi@gmail.com ,
facebook sayfamız: www.facebook.com/otomotivmuhendisleri.tr )
Telif Hakkı İhlali Bildirimi


Tam ve doğru telif hakkı ihlali bildirimi, İçerik Koordinatörü Temsilcimiz tarafından alındıktan sonra:
 www.otomotivmuhendisligi.org'un aşağıda belirtilen politikası uygulanabilir:


-Telif Hakki İhlallerini Bildiriniz-
1) iddia edilen ihlalin tebliğinde tanımlanmış içeriği çıkarmak veya bu içeriğe erişimi engellemek;

2) Hak sahibine içeriğin çıkarıldığı veya içeriğe erişimin engellendiği bilgisini vermek (e-posta yoluyla) ; ve

3) Söz konusu "Hak sahibinin belirttiği ihlalleri" tekrar eden yazar/ziyaretçi paylaşımlarını uygun sonuçlar altında sonlandırmak.


Yetkili Temsilciye Karşı Tebligatta Bulunma Prosedürü:


www.otomotivmuhendisligi.org'un söz konusu içerik yazarı, kaldırılan ya da erişimi engellenen içeriğin herhangi bir ihlale neden olmadığına inanıyorsa veya yazar telif hakkı sahibinden bu içeriği gönderme ve kullanma hakkını aldığına inanıyorsa, yazar aşağıdaki listede gösterilen İçerik Koordinatörü Temsilcimize şu bilgileri içeren bir itiraz tebligatı gönderebilir:-Telif Hakki ihlallerine karşı yazarın itiraz hakkı bulunmaktadır-Hak Sahibi ,Yazar veya Ziyaretçinin fiziksel veya elektronik imzası;1) İçerik tanımlaması kaldırılmıştır ya da hangi erişime devre dışı kalmıştır ve kaldırılmadan ya da girişimi devre dışı bırakılmadan önce materyalin hangi konumda göründüğü .

2) Yalan yere tanıklık cezasına tabi olmak kaydıyla, yazarın ; materyalin hatayla veya silinecek ya da devre dışı bırakılacak materyalin yanlış tespit edilmesi sonucu silindiği veya devre dışı bırakıldığına iyi niyetle inandığına dair beyan;

3) Yazarın adı, adresi, telefon numarası ve eğer varsa e-posta adresi; ve
Yazarın ikamet ettiği yargı bölgesindeki Mahkemenin (veya, yazarın adresi Türkiye Cumhuriyeti dışındaysa , bulunduğu bölgedeki yargı mahkemelerinin) yargılama yetkisini kabul ettiğine dair beyan. Yazarın telif hakları kapsamında bildirim yapan kişi veya bu kişinin temsilcisi tarafından yapılan tebliği kabul ettiğine dair beyan.


içerik koordinatörlüğüİçerik Koordinatörü Temsilcisi tarafından karşı-bildirinin alınması üzerine

www.otomotivmuhendisligi.org karşı-bildirinin bir kopyasını ilk olarak şikayette bulunan tarafa göndererek kişinin 30 iş günü içinde kaldırılmış içeriği değiştirdiği veya sonlandırdığı hakkında bilgi verir. Telif hakkı sahibi, yazarın aleyhinde mahkeme emri çıkartılması arayışında olmadığı müddetçe kaldırılmış olan içerik   www.otomotivmuhendisligi.org 'un sorumluluğu dahilinde karşı bildirinin alınmasına müteakip 30 ile 45 iş günü veya daha uzun süre içinde değiştirebilir veya erişimi geri verebilir.


İçerik Koordinatörümüzün İletişim Bilgileri:Lütfen aşağıdaki e-posta adresini kullanarak www.otomotivmuhendisligi.org 'un İçerik Koordinatörü ile iletişim kurun:  

İçerik Koordinatörü e-posta :   www.otomotivmuhendisligi@gmail.com

!!--UYARI--!!:  

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle bir yönden dış kaynaklı bulundurduğu linkler açısından ; “yer sağlayıcı” olarak da hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz ‘uyar ve kaldır’ prensibini benimsemiştir.


Sitemizdeki içeriğin kullanımından doğabilecek herhangi bir zarardan dolayı sitemiz sorumlu tutulamaz.


-Sitemizin Her Hakkı Saklıdır-

Bu anlaşma, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uygun olarak, hiçbir yasal tezata yer verilmeden yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasa dışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde bu anlaşmadan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.


-TC Mahkemeleri Telif Hakki Kanunu yükümlülükleri-
 İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
 
Support : Creating Website TOMO | TOMDER | Automotive Design
Copyright © 2012 - 2015 Otomotiv Mühendisliği © 2020 - Her Hakki Saklidir
Template Renewal by Alican Sirin Published by Facebook Group
Proudly powered by :Google | Blogger